Od zarania dziejów ludzie poszukują sposobu na zatrzymanie procesu starzenia. Stworzenie eliksiru młodości było nie tylko celem średniowiecznych alchemików, znachorów, ale także naukowców każdej epoki. Tym ostatnim z pomocą przyszła technologia XXI. Stworzony lifting termiczny oparty o działanie kryształu szafirowego, to prawdziwa rewolucja w dziedzinie medycyny estetycznej.

Korzystanie z usług medycyny estetycznej w naszych czasach już nikogo nie dziwi. Dbamy o zdrowie i kondycje fizyczną, przestrzegamy surowych diet. Żeby zachować jak najdłużej młody wygląd, nie boimy się również sięgać po najnowsze rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej. Oferowana przez gabinety w naszym kraju lista zabiegów jest ogromna, jednak prawdziwą rewolucję w odmładzaniu zapowiada Zaffiro, - najnowsza technologia w służbie urody.

Odmładzający kryształ
Zabiegi termoliftingu Zaffiro wykonywane są za pomocą światła podczerwonego. Podgrzewając głębokie warstwy skóry, promienie stymulują fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen. Na skutek tego, ilość kolagenu wzrasta nawet o 30%. Jednak prawdziwym sekretem rewolucyjnej technologii jest użycie szafirowego kryształu, z którego zbudowana jest głowica urządzenia. Dzięki niej, pobudzone włókna kolagenowe poprawiają na niespotykaną dotąd skalę napięcie i elastyczność skóry, dając niesamowity efekt zwiększenia jej gęstości. Efekty tremoliftingu można zaobserwować bezpośrednio po zabiegu i są niezwykle trwałe.

Lifting bez skalpela?
Rewolucyjne są nie tylko niesamowite efekty zabiegu, ale także to, że jest on bezoperacyjny i całkowicie bezbolesny. Jak mówi Grażyna Glonek, lekarz medycyny estetycznej z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis - Pacjentki które skorzystały z zabiegów Zaffiro cenią to, że odbywa się on bez użycia skalpela, a jego rezultaty widać w zaskakująco szybkim tempie. Sam zabieg jest krótkotrwały i bezbolesny. To bardzo ważne dla osób, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo. Dla osób, które boją się skalpela stanowi to idealne rozwiązanie. Zaffiro jest również bardzo bezpieczny, nie uszkadza nerwów i naczyń krwionośnych. Nie trzeba się zatem martwić długim procesem gojenia jak w przypadku tradycyjnych liftingów. Cały zabieg trwa około jednej godziny.

Cofnąć czas
Zaffiro można stosować na całe ciało. Wykonywane są zabiegi na szyje, dekolt, ramiona oraz uda. Stosowany na twarz poprawia jej owal, podnosi opadające policzki, wygładza zmarszczki. Kobiety po porodzie, mogą stosować go na brzuch, ponieważ doskonale obkurcza jego skórę. Zabiegi termoliftingu Zaffiro są skierowane do osób po 25 roku życia, jednak efekty widoczne w największym stopniu, można zaobserwować u osób w wieku po 35 roku życia.